Piwnica

Etap 1: Wylewka betonowa (tzw. chudziak)

pliki/Mardom/obrazki/piwnica_podloga.jpgPodłoże zostaje zagęszczone i następuje wylewka betonowa (tzw. chudziak) o grubości 10cm. Na tak przygotowanym podłożu można już ułożyć przewidziane izolacje przeciwwodne, a następnie ocieplenie z płyt styropianowych. Będzie to podłożem dla ostatecznych pokryć podłogowych. Przy wykonywaniu wylewki betonowej w piwnicy tworzymy w jednym miejscu zagłębienie, gdzie ewentualnie może spływać woda pojawiająca się np. w razie awarii instalacji wodociągowej.

Etap 2: Ściany i rury instalacyjne

pliki/Mardom/obrazki/piwnica_sciany.jpgZależnie od przyjętej technologii stawiane są od razu z pełnym wykończeniem lub przewidziane do późniejszego ocieplenia.

Przyłącze kanalizacyjne przeprowadzamy przez ścianę fundamentową nad ławą, zwracając szczególną uwagę na zabezpieczenie przejścia, aby nie dochodziło do przecieków wody gruntowej.

Etap 3: Szalowanie stropu i zbrojenie

pliki/Mardom/obrazki/piwnica_strop.jpg

Budowie stropu w piwnicy, zaczynamy od ułożenia z własnych szalunków stropowych, następnie układamy i wiążemy zgodnie z zaleceniami projektu pręty zbrojeniowe, po czym następuje zaszalowanie stropu grubą warstwą betonu.

Firma Handlowo Usługowa MARDOM
83-304 Przodkowo k. Gdańsk
Kosowo 96

Tel. 513 021 387 - Biuro
Tel. 505 653 884
e-mail: biuro-mardom@wp.pl