Parter

Etap 1: Wylewka betonowa

pliki/Mardom/obrazki/parter_podloga.jpgPrzed wylaniem warstwy podkładowej na pręty zbrojeniowe, powinno się już wiedzieć jakie będzie ich pokrycie i czy będzie w nich ogrzewanie podłogowe. Umożliwia to dostosowanie grubości wyleweki betonowej do rodzaju pokrycia podłogi w poszczególnych pomieszczeniach, tak aby nigdzie nie były potrzebne progi i nie pojawiły się zmiany poziomu.

Podczas betonowania wykonujemy dwie warstwy, warstwę wyciszająca i warstwę jastrychu cementowego.

Etap 2: Ściany

pliki/Mardom/obrazki/parter_sciany.jpgNajważniejsza funkcją ścian zewnętrznych jest ich funkcja konstrukcyjna. Zadaniem ścian zewnętrznych, oprócz funkcji konstrukcyjnej, jest ochrona przyszłych mieszkańców przede wszystkim przed:
- zimnem
- gorącem
- opadami
- wiatrem
- hałasem

pliki/Mardom/obrazki/cedima.jpgDlatego tak ważny jest właściwy dobór materiałów na ściany domu. Jest to jeden z elementów, których nie da się w przyszłości wymienić. A tak naprawdę udział kosztów wybudowania ścian w całkowitym koszcie zbudowania domu wynosi ok. 10%. Doradzamy z jakich materiałów najlepiej wykonać ściany zewnętrzne.

Etap 3: Szalowanie stropu i zbrojenie

pliki/Mardom/obrazki/parter_strop.jpgPrzy budowie stropu wykorzystujemy własne szalunki stropowe.

Na własnych szalunkach układamy i wiążemy zgodnie z zaleceniami projektu pręty zbrojeniowe. Następnie przechodzimy do zaszalowania sufitu grubą warstwą betonu.

Firma Handlowo Usługowa MARDOM
83-304 Przodkowo k. Gdańsk
Kosowo 96

Tel. 513 021 387 - Biuro
Tel. 505 653 884
e-mail: biuro-mardom@wp.pl