Fundamenty

Na fundamentach opiera się cała konstrukcja domu, fundamenty chronią też budynek przed przenikaniem wód gruntowych. Źle prowadzone prace fundamentowe mogą spowodować, że ściany będą pękać, a fundamenty przeciekać. Dlatego już od początkowego etapu budowy domu dokładamy wszelkich starań, aby Państwa dom był solidny i bezpieczny.

Etap 1: Przygotowanie terenu

pliki/Mardom/obrazki/teren.jpgPrzed budową domu przygotowujemy podłorze na którym stanie dom. Teren przygotowujemy przy użyciu własnego sprzętu.

Etap 2: Zbrojenie fundamentów

pliki/Mardom/obrazki/fun_zbrojenie.jpgKolejnym etapem jest zbrojenie, a więc stworzenie szkieletu przestrzennego z prętów metalowych. Metalowe pręty związujemy, zgodnie z zaleceniami projektanta.

Następnie zaczynamy betonowanie. Betonowanie przeprowadzamy bez przerw technologicznych, przy użyciu kilkunastu metrów sześciennych betonu. Beton zamawiany jest z betoniarni, co daje korzyść w postaci dobrej jakości betonu oraz jego odpowiedniej ilości na raz.

Później już tylko zostaje odpowiednia pielęgnacja betonu, położenie warstwy przeciwwilgociowej i zasypanie fundamentów.

Etap 3: Wylewanie fundamentów

pliki/Mardom/obrazki/fundamenty.jpgDomy zawsze budujemy zgodnie z obecnymi wymogami technologicznymi. Oczywiście budowa domu musi zacząć się od wykonania fundamentów. Fundamenty zaczynamy wylewać kiedy przydatność podłoża do budowy fundamentów zostanie formalnie potwierdzona w dzienniku budowy.

Aby budowa domu odbywała się prawidłowo, najpierw wyznaczamy fundamenty zgodnie z założeniami projektu. Wytyczenie ich polega na trwałym oznakowaniu w terenie charakterystycznych punktów domu jednorodzinnego oraz jego geometrycznych osi.

Po wyznaczeniu fundamentów następuje zdjęcie ziemi o grubości do ok. 30 cm. Następne w kolejności układamy warstwy podkładowe w fundamentach.

Firma Handlowo Usługowa MARDOM
83-304 Przodkowo k. Gdańsk
Kosowo 96

Tel. 513 021 387 - Biuro
Tel. 505 653 884
e-mail: biuro-mardom@wp.pl